„Jesienne wykopki w Mościsku” – kl. 2a i 3b

30 września klasy 2a i 3b wybrały się do zagrody edukacyjnej”Ostoja nad Młynówką” w Mościsku na jesienne wykopki. Wykopki były niezapomnianą atrakcją dla dzieci. Prace na polu były wykonywane jak dawniej. Każdy uczestnik dostał łopatkę, wiaderko oraz wózek i wszyscy wyruszyli w pole gdzie rosły ziemniaki. Prace na polu dostarczyły dzieciakom ogromnej frajdy i wózki zostały bardzo szybko wypełnione ziemniakami. Obok pola rosła kukurydza i dzieci narwały pełno kukurydzy, żeby móc nakarmić zwierzęta w gospodarstwie. Wiejską zagrodę wypełniają rozmaite zwierzęta kozy, egzotyczne świnie, prosiaczki, owce, barany, kury, indyki, króliki, a nawet świnki morskie. Była to prawdziwa atrakcja. Beczenie, chrumkanie, rżenie i pokwikiwanie takie odgłosy dobiegały zewsząd. Każdy mógł je dotknąć, pogłaskać, nakarmić. Zwierzęta były przyjaźnie nastawione do gości, gdyż były dobrze traktowane. Oprócz zwierząt hodowlanych były również zwierzęta domowe, koty i dwa pieski. Niezapomnianym przez dzieci będzie piesek o imieniu Biedronka, który cały czas chciał się bawić w przynoszenie kamyka. Na koniec było ognisko i pyszne kiełbaski.

Wycieczka dostarczyła wiele emocji i wrażeń, a każdy z uczestników chciałby jeszcze raz odwiedzić to wspaniałe miejsce.