REGULAMIN SZKOLNEJ LIGI ZADANIOWEJ

• Do Ligi Zadaniowej Młodzików mogą przystępować wyłącznie uczniowie klas IV-VI, natomiast do Ligi Zadaniowej Juniorów mogą startować wyłącznie uczniowie klas VII i VIII.
  • Wszyscy uczestnicy muszą wraz z pierwszym zestawem rozwiązań przesłać poniższą klauzulę:
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji Ligi Zadaniowej.
    Musi być ona dodatkowo potwierdzona podpisem rodzica lub prawnego opiekuna, a następnie przesłana w formie oryginału albo jako skan lub zdjęcie w załączniku do koordynatora konkursu na mobidziennik.
  • Koordynatorem konkursu jest nauczyciel matematyki p. Grażyna Sokołowska.
  • Liga zadaniowa trwa od października do czerwca danego roku szkolnego.
  • Do Ligi Zadaniowej można przystąpić w dowolnym momencie.
  • Co miesiąc będą publikowane 3 zadania, do których rozwiązania wystarcza wiedza z matematyki na poziomie szkoły podstawowej.
  • Rozwiązania dowolnej liczby bieżących zadań należy odesłać poprzez mobidziennik do końca miesiąca od zamieszczenia na stronie szkoły do koordynatora konkursu.
  • Rozwiązania zadań oceniane są zero-jedynkowo. Dopuszczalne jest przyznawanie połówek punktu.
  • Odpowiedzi i wskazówki do rozwiązań zadań oraz wyniki uczestników i ich aktualny ranking będą publikowane na stronie szkoły.
  • Na zakończenie Ligii Zadaniowej w czerwcu najlepsi zawodnicy otrzymują nagrody-niespodzianki.

I SERIA ZADAŃ
Szkolnej Ligi Zadaniowej.
Życzymy powodzenia!

I SERIA ZADAŃ DLA MŁODZIKÓW
Zadanie 1.
Kajtek kupił sok, jogurt i batonik za łączną kwotę 11 złotych. Jaka jest najmniejsza  liczba monet, by odliczyć tę kwotę?
Zadanie 2.
Zosia kupiła w sklepie kilka przedmiotów: dwa zeszyty za łączną kwotę 3 zł, linijkę za 1 zł, kredki za 3,50 zł, plastelinę za 7,30 zł oraz gumkę. Zapłaciła ekspedientce 20 zł i otrzymała 4,30 zł reszty. Ile kosztowała gumka?
Zadanie 3.
Na przyjęciu urodzinowym Kajtka było czworo dzieci. Kajtek dostał prezenty i 36 kolorowych balonów. Część rozdał gościom, a sobie zostawił o 16 balonów mniej niż na początku przyjęcia. Kamil i Zosia dostali po tyle samo balonów, a Kacper otrzymał ich dwa razy mniej niż zostało Kajtkowi. Po ile balonów otrzymały dzieci?

I SERIA ZADAŃ DLA JUNIORÓW
Zadanie 1.
Na planie w skali 1 : 50 000 trasa wyścigu ma długość 16,4 cm. Ile kilometrów mają do pokonania uczestnicy wyścigu?
Zadanie 2.
Uczniowie za bilety do kina zapłacili 291 zł. Kupili 18 biletów ulgowych dla siebie i 3 bilety normalne dla nauczycieli. Jeden bilet ulgowy kosztował 12 zł. Ile kosztował bilet normalny do kina?
Zadanie 3.
Wielki bochen chleba wypieka się z 2,5 kg mąki. W worku mieści się 50 kg mąki. Gospodarz ma 3 pełne worki mąki i jeden wypełniony do połowy. Ile bochenków chleba jest w stanie wypiec z posiadanej ilości mąki?

II SERIA ZADAŃ
Szkolnej Ligi Zadaniowej.

II SERIA ZADAŃ DLA MŁODZIKÓW
Zadanie 1.
Max w pracy miał wypisać numery na tabliczki domów z ulicy Kwiatowej. Ma przygotować numery od 1 do 100. Ile razy będzie wypisywał cyfrę 8?
Zadanie 2.
Kiedy tata Kuby miał 31 lat, Kuba miał 8 lat. Teraz wiek taty jest dokładnie dwa razy taki jak wiek Kuby. Ile lat ma obecnie Kuba?
Zadanie 3.
Rower w pierwszym sklepie kosztował 1356 zł, a w drugim 1467 zł. Pierwszy sklep obniżył cenę o 293 zł, a drugi sklep o 418 zł. W którym sklepie rower jest teraz tańszy?

II SERIA ZADAŃ DLA JUNIORÓW
Zadanie 1.
W sklepie spożywczym znajduje się 561 litrów wody mineralnej w butelkach o pojemności 0,33 litra. Oblicz, jaka jest wartość tego towaru, jeśli cena jednej butelki wynosi 89 groszy. Wynik podaj w złotówkach.
Zadanie 3.
Maksymalną długość nart dla skoczka oblicza się, mnożąc wzrost zawodnika przez 1,46. Oblicz maksymalną długość nart dla zawodnika o wzroście 1,5 m. Wynik wyraź w centymetrach.