REGULAMIN SZKOLNEJ LIGI ZADANIOWEJ

 • Do Ligi Zadaniowej Młodzików mogą przystępować wyłącznie uczniowie klas IV-VI, natomiast do Ligi Zadaniowej Juniorów mogą startować wyłącznie uczniowie klas VII i VIII.
 • Wszyscy uczestnicy muszą wraz z pierwszym zestawem rozwiązań przesłać poniższą klauzulę:
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji Ligi Zadaniowej.
  Musi być ona dodatkowo potwierdzona podpisem rodzica lub prawnego opiekuna, a następnie przesłana w formie oryginału albo jako skan lub zdjęcie w załączniku do koordynatora konkursu na mobidziennik.
 • Koordynatorem konkursu jest nauczyciel matematyki p. Grażyna Sokołowska.
 • Liga zadaniowa trwa od października do czerwca danego roku szkolnego.
 • Do Ligi Zadaniowej można przystąpić w dowolnym momencie.
 • Co miesiąc będą publikowane 3 zadania, do których rozwiązania wystarcza wiedza z matematyki na poziomie szkoły podstawowej.
 • Rozwiązania dowolnej liczby bieżących zadań należy odesłać poprzez mobidziennik do końca miesiąca od zamieszczenia na stronie szkoły do koordynatora konkursu.
 • Rozwiązania zadań oceniane są zero-jedynkowo. Dopuszczalne jest przyznawanie połówek punktu.
 • Odpowiedzi i wskazówki do rozwiązań zadań oraz wyniki uczestników i ich aktualny ranking będą publikowane na stronie szkoły.
 • Na zakończenie Ligii Zadaniowej w czerwcu najlepsi zawodnicy otrzymują nagrody-niespodzianki.

I SERIA ZADAŃ
Szkolnej Ligi Zadaniowej.
Życzymy powodzenia!

I SERIA ZADAŃ DLA MŁODZIKÓW
Zadanie 1.
Kajtek kupił sok, jogurt i batonik za łączną kwotę 11 złotych. Jaka jest najmniejsza  liczba monet, by odliczyć tę kwotę?
Zadanie 2.
Zosia kupiła w sklepie kilka przedmiotów: dwa zeszyty za łączną kwotę 3 zł, linijkę za 1 zł, kredki za 3,50 zł, plastelinę za 7,30 zł oraz gumkę. Zapłaciła ekspedientce 20 zł i otrzymała 4,30 zł reszty. Ile kosztowała gumka?
Zadanie 3.
Na przyjęciu urodzinowym Kajtka było czworo dzieci. Kajtek dostał prezenty i 36 kolorowych balonów. Część rozdał gościom, a sobie zostawił o 16 balonów mniej niż na początku przyjęcia. Kamil i Zosia dostali po tyle samo balonów, a Kacper otrzymał ich dwa razy mniej niż zostało Kajtkowi. Po ile balonów otrzymały dzieci?

I SERIA ZADAŃ DLA JUNIORÓW
Zadanie 1.
Na planie w skali 1 : 50 000 trasa wyścigu ma długość 16,4 cm. Ile kilometrów mają do pokonania uczestnicy wyścigu?
Zadanie 2.
Uczniowie za bilety do kina zapłacili 291 zł. Kupili 18 biletów ulgowych dla siebie i 3 bilety normalne dla nauczycieli. Jeden bilet ulgowy kosztował 12 zł. Ile kosztował bilet normalny do kina?
Zadanie 3.
Wielki bochen chleba wypieka się z 2,5 kg mąki. W worku mieści się 50 kg mąki. Gospodarz ma 3 pełne worki mąki i jeden wypełniony do połowy. Ile bochenków chleba jest w stanie wypiec z posiadanej ilości mąki?

II SERIA ZADAŃ
Szkolnej Ligi Zadaniowej.

II SERIA ZADAŃ DLA MŁODZIKÓW
Zadanie 1.
Max w pracy miał wypisać numery na tabliczki domów z ulicy Kwiatowej. Ma przygotować numery od 1 do 100. Ile razy będzie wypisywał cyfrę 8?
Zadanie 2.
Kiedy tata Kuby miał 31 lat, Kuba miał 8 lat. Teraz wiek taty jest dokładnie dwa razy taki jak wiek Kuby. Ile lat ma obecnie Kuba?
Zadanie 3.
Rower w pierwszym sklepie kosztował 1356 zł, a w drugim 1467 zł. Pierwszy sklep obniżył cenę o 293 zł, a drugi sklep o 418 zł. W którym sklepie rower jest teraz tańszy?

II SERIA ZADAŃ DLA JUNIORÓW
Zadanie 1.
W sklepie spożywczym znajduje się 561 litrów wody mineralnej w butelkach o pojemności 0,33 litra. Oblicz, jaka jest wartość tego towaru, jeśli cena jednej butelki wynosi 89 groszy. Wynik podaj w złotówkach.
Zadanie 2.
Uczniowie za bilety do kina zapłacili 291 zł. Kupili 18 biletów ulgowych dla siebie i 3 bilety normalne dla nauczycieli. Jeden bilet ulgowy kosztował 12 zł. Ile kosztował bilet normalny do kina?
Zadanie 3.
Maksymalną długość nart dla skoczka oblicza się, mnożąc wzrost zawodnika przez 1,46. Oblicz maksymalną długość nart dla zawodnika o wzroście 1,5 m. Wynik wyraź w centymetrach.