Program Lekkoatletyka dla każdego! powstał z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Realizowany jest od 2014 roku. Obecnie program obejmuje ponad 600 grup treningowych w całej Polsce. Zajęcia prowadzone są z uwzględnieniem wieku uczestników i ich stopnia zaawansowania w trzech grupach: klasy I-IV i IV-VIII szkoły podstawowej oraz OSU.

Uczniowie naszej szkoły mogą brać udział w zajęciach lekkoatletycznych prowadzonych przez pana Janusza Stysia. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 15.45-17.30. Serdecznie zapraszamy uczniów z rocznika 2011.

Uczniowie Piętnastki dzięki owocnej współpracy z LKS Górnik Wałbrzych odnoszą kolejne sukcesy lekkoatletyczne, brawo!

W rozgrywanych 19 maja 2022r. w Oleśnicy Mistrzostwach Dolnego Śląska w czwórboju (bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg na 600 m) Piętnastka zajęła pierwsze miejsce z bardzo wysokim wynikiem punktowym 1448 punktów! Co to oznacza? Oprócz wiecznej chwały mistrzyń województwa Lena z 7b, Lena z 7c, Olena z 6b, Julka z 6b, Gabrysia z 5a i Hania z 5b zakwalifikowały się do Mistrzostw Polski, które odbędą się 10 czerwca w Głuchołazach. Gratulujemy Wam dziewczyny. Jesteśmy baaardzo dumni. Tego niewątpliwego sukcesu nie osiągnęlibyśmy bez owocnej współpracy z klubem LKS Górnik Wałbrzych, za którą bardzo dziękujemy. Wszystkie zwycięskie dziewczyny trenują właśnie w Górniku.