Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji, dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu otrzymała wsparcie finansowe na łączną kwotę w wysokości 174 600 złotych na zakup wyposażenia technicznego.

Sprawozdanie z wykorzystanych środków w ramach projektu Laboratoria Przyszłości cz. 1

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Do 28 grudnia 2021r. szkoła otrzymała następujące wyposażenie na kwotę 107 024 ,09 złotych:

Filament kompatybilny z drukarką 3D – 80 szt.
Laptop dedykowany drukarce 3d – 2 szt.
Oprogramowanie do edycji i montażu – 1 szt.
Długopisy 3D – 25 szt.
Klocki SKRIKIT do samodzielnej konstrukcji – 5 szt.
Gogle wirtualnej rzeczywistości VR – 10 szt.
Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami – 2 szt.
Lutownica/ stacja lutownicza z gorącym powietrzem – 2 szt.
statyw z akcesoriami – 2 szt.
Mikroport z akcesoriami – 3 szt.
Oświetlenie do realizacji nagrań – 2 szt.
Mikrofon kierunkowy z akcesoriami – 2 szt.
Gimbal – 2 szt.
Kamera przenośna cyfrowa -2 szt.
Aparat fotograficzny – 2 szt.
Blenda fotograficzna – 1 szt.
Mikrofon nagłowny z akcesoriami – 1 szt.
Greenscreen – 1 szt.
Konsola/mikser dźwięku – 1 szt.
Dyktafon – 1 szt.
Słuchawki studyjne – 2 szt.
Panele akustyczne – 1 szt.

Zakupiony sprzęt odpowiada naszym potrzebom i będzie wykorzystywany na zajęciach obowiązkowych do realizacji podstawy programowej, na zajęciach dodatkowych oraz kołach zainteresowań.

Sprawozdanie z wykorzystanych środków w ramach projektu Laboratoria Przyszłości cz. 2

Do 31 sierpnia 2022r. szkoła otrzymała następujące wyposażenie na kwotę 67 575 ,91 złotych:

Krzesło regulowane – 60 szt.
Maszyna do szycia z akcesoriami – 5 szt.
Kuchenka elektryczna – 5 szt
Zestaw garnków i patelni – 4 szt
Blender – 3 szt
Robot wielofunkcyjny – 1 szt.
Ramy tkackie – 26 szt.
Gaśnica – 2 szt.
Klej szkolny – 1 szt.
Klej na gorąco (patyczki) – 18 szt.
Rękawice Nitrylowe PF – 1 szt.
Drukarka 3D- Banach school – 2 szt.
Skaner 3D – 2 szt.
Szafa – 3 szt.
Robot edukacyjny Abilix Krypton 4 – 10 szt.