„Jeżeli nie masz pasji, to znaczy, że marnujesz swój czas”

Krzyś Ignaszak – uzdolniony pierwszoklasista

Krzysztof Ignaszak to uczeń klasy 1 B. Jego pasją jest wędkarstwo. Tę dyscyplinę sportową zaszczepili w Krzysiu w wieku trzech lat dziadek i tata. Krzyś pod czujnym okiem taty wciąż rozwija swoje umiejętności wędkarskie, łowiąc coraz to większe okazy metodą spławikową jak i spinningową. Rodzice chłopca mówią, że Krzyś traktuje wędkarstwo jako hobby, relaks oraz pasję, w której ciągle chce się rozwijać, wygrywać konkursy, zdobywać nagrody i bić swoje rekordy życiowe w ilości i wielkości złowionych ryb. Krzyś ma dopiero 8 lat, a już może pochwalić się  sporymi osiągnięciami. W ostatnim czasie 29 maja 2022 r. brał udział w zawodach dla dzieci zorganizowanych  przez Koło PZW Bielawa, na których zdobył 1. miejsce w sektorze, 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej do lat 12 oraz 1. miejsce w klasyfikacji ogólnej na ponad 60 startujących uczestników. 5 czerwca 2022r. Krzyś uczestniczył w zawodach zorganizowanych przez Koło PZW Wałbrzych, podczas których zdobył również 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej do lat 12 oraz ex aequo 1. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Kolejne sportowe emocje czekają na Krzysia już 12 i 19 czerwca. Rodzice Krzysia z przyjemnością patrzą na Jego dokonania i oglądają kolejne wypracowane ryby, widząc radość na Jego twarzy.

Oprócz wędkarstwa Krzyś interesuje się piłką nożną. Na co dzień trenuje w Football Academy Wałbrzych, Ze swoją drużyną bierze udział w licznych turniejach piłkarskich, odnosząc sukcesy sportowe.

Ostatnio Krzysiu udowodnił, że posiada także zdolności plastyczne. W miejskim konkursie plastycznym Wałbrzych- Odkrywam Moje Miasto zdobył wyróżnienie.

Nasz uczeń zasługuje na wielkie brawa i pochwałę. Od Krzysia możemy nauczyć się pracowitości i wytrwałości w dążeniu do celów, a także umiejętności pożytecznego spędzania wolnego czasu. Z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy o Nim. Serdecznie gratulujemy wszystkich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Daria Popowicz

Jedną z moich pasji jest wędkarstwo. Pasję do tej dyscypliny odziedziczyłam po dziadkach. To oni zabierali mnie na łowisko. O wczesnego dzieciństwa jeździłam z dziadkiem na różne zawody. Kiedy już mogłam utrzymać wędkę, to zaczęłam łowić – (foto).

Przez ostatnie lata nazbierałam wiele pucharów za swoje osiągnięcia (foto). Dnia 12 czerwca w ostatnich Zawodach spławikowych z okazji Dnia Dziecka zdobyłam 3 miejsce w kategorii V10 i dodatkową nagrodę – puchar za największą rybę zawodów, a był to lin (foto).

Bardzo lubię wędkarstwo za to, że mogę wiele nauczyć się podglądając przyrodę, spędzać czas na świeżym powietrzu razem z kochanymi dziadkami. Babci i dziadkowi dziękuję bardzo za zarażenie mnie pasją do wędkarstwa.

Wiktoria Kurasz

Zapraszamy na wystawę prac Wiktorii z klasy 5b.

Wiktoria Rajca

Wiktoria jest uczennicą klasy 5b. Lubi rysować i to są jej prace.

Alan Czyż

Alan jest uczniem klasy 6b. Próbuje swoich sił tworząc różnego rodzaju prace plastyczne i całkiem nieźle mu to wychodzi.

Paulina Jankiewicz

Paulina jest uczennicą klasy 8b. Uwielbia malować.

Olivier Szylkiewicz

Moja pasją od dziecka jest układanie klocków Lego. Buduję zamki, okręty, budowle.

Zbieram również modele starych aut i pociągów. Ostatnio zająłem się również modelarstwem.

Danil Koval

Jakub Mularz

Moja pasja to trenowanie TAEKWONDO.  Jest to koreańska sztuka walki i samoobrony. Nazwa składa się z trzech członów. Pierwszy tae – oznacza uderzenie stopą, kwon – uderzenie pięścią, zaś do – oznacza styl życia i dążenie do doskonałości. W Taekwondo  duży nacisk kładzie się na naukę kultury moralnej. Musimy zachować zdrowe ciało i umysł, ale także odpowiednią postawę sportową i moralną wobec społeczeństwa.  Strój w którym trenujemy nazywa się dobok. Jest on koloru białego bez zbędnych zdobień. Bluza jest przewiązana kolorowym pasem, którego kolor symbolizuje poziom zaawansowania adepta. Trenujemy na boso. Nadanie tempa ćwiczeń w czasie treningu, podobnie jak wydawanie komend, odbywa się w języku koreańskim. Przeciętny człowiek wykorzystuje średnio zaledwie 10-20% swojego potencjału. Techniki Taekwondo zostały opracowane z myślą o 100% wykorzystaniu potencjału ludzkiego ciała. Twórca Taekwondo gen. Choi Hong Hi zawarł techniki swojej sztuki walki w dokładnie 24 układach, gdyż twierdził, że życie jednego człowieka w obliczu wieczności jest niczym więcej niż jedna doba życia dla człowieka.

Trenuję od 3 lat w KLUBIE TAEKWON – DO TAIPAN w Wałbrzychu. Treningi mam 2 razy w tygodniu, jednak oprócz tego muszę ćwiczyć codziennie w domu, ponieważ bardzo ważne jest rozciąganie całego ciała oraz trening siłowy. To wszystko wpływa na osiągane przeze mnie wyniki. Biorę udział w zawodach rangi krajowej, na których udało mi się zdobyć medale. Na swoim koncie mam następujące sukcesy:

Rok 2019

I miejsce w układach formalnych na Mistrzostwach Dolnego Śląska,
II miejsce w walkach punkt – stop na Mistrzostwach Opolszczyzny,
II miejsce w układach formalnych na Mistrzostwach Opolszczyzny,

Rok 2020

I miejsce w walkach punkt – stop na Mistrzostwach Opolszczyzny,
II miejsce w technikach specjalnych na Mistrzostwach Opolszczyzny,
III miejsce w układach formalnych na Mistrzostwach Opolszczyzny,
III miejsce w walkach punkt – stop na Mistrzostwach Dolnego Śląska,
III miejsce w układach formalnych na Mistrzostwach Dolnego Śląska,

Rok 2021

I miejsce w układach formalnych – Puchar Polski Taekwondo,
III miejsce w walkach ciągłych – Puchar Polski Taekwondo ,
II miejsce w układach formalnych na Mistrzostwach Wielkopolski,
I miejsce techniki specjalne na Mistrzostwach Polski,
II miejsce w walkach ciągłych na Mistrzostwach Polski,
II miejsce techniki specjalne na Mistrzostwach Polski,

Moim największym sukcesem jest powołanie do Kadry Narodowej Polski „C” w Taekwondo w sierpniu 2020 r. oraz zdobycie 3 medali na Mistrzostwach Polski, które odbyły się 24 października 2021 r.