Spotkanie z lekką atletyką

Mistrzostwa Wałbrzycha szkół podstawowych w badmintonie

W czwartek 28.10 na zaproszenie Wałbrzyskiego Sportu w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 w Wałbrzychu odbyły się zawody sportowe w badmintonie. Ta odmiana sportu rakietowego cieszy się popularnością ze względu na jej rekreacyjny charakter. Gra na punkty to jednak bardzo wymagająca dyscyplina sportu. Koncentracja i sprawność fizyczna musi być podczas gry na bardzo wysokim poziomie. A że w Piętnastce skoncentrowanych i sprawnych fizycznie nie brakuje… Zdobyliśmy dwa złota i dwa srebra.

Indywidualne mistrzostwa Wałbrzycha szkół podstawowych w tenisie stołowym

Mistrzostwa Wałbrzycha w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej

Podczas Mistrzostw Wałbrzycha Szkół Podstawowych w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Filip Kot, Worski Krystian, Ryncewicz Piotr, Bieniek Szymon, Wilk Maksymilian, Lasek Patryk, Szajer Dawid, Musiał Maciej i Gawron Kamil wywalczyła brązowe medale. Gratulujemy.

Mistrzostwa Wałbrzycha szkół podstawowych w koszykówce 3×3

Naszą szkołę reprezentowali: koszykówka 3×3 chłopców – Paweł Schodowski, Franek Buczak, Mateusz Karwik, Korneliusz Rosiak i Mikołaj Piątkowski; koszykówka 3×3 dziewczęta – Lena Nowik, Małgosia Siwek i Paulina Jankiewicz

Chłopcy zajęli pierwsze miejsce i uzyskali awans do kolejnego etapu – Mistrzostw Dolnego Śląska. Gratulujemy i sukcesu i trzymamy kciuki w dalszych rozgrywkach.

Dziewczęta w tych rozgrywkach spisały się równie dzielnie zdobywając trzecie miejsce i brązowy medal. Gratulujemy.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w sztafetowych biegach przełajowych

Wizyta w Twardogórze zakończyła się srebrnym medalem w kategorii Igrzysk Dzieci. Bardzo niewiele zabrakło do złota, pechowe potknięcie na ostatniej zmianie, no ale cóż – to tylko sport. Inne nasze ekipy również zaprezentowały się bardzo dobrze, ale medalu już nie udało się zdobyć. Poprawimy się za rok! Dzięki LKS Górnik Wałbrzych i Wałbrzych Moje Miasto za pomoc w organizacji wyjazdu. Dziękujemy również IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w W-chu i I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Wałbrzychu za wspólny wyjazd.

Szkolny Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Chłopca

Samorząd Uczniowski zorganizował turniej piłki nożnej z okazji Dnia Chłopaka. Do zmagań stanęły wszystkie klasy IV, V, VI, VII i VIII, które rywalizowały w osobnych kategoriach wiekowych. Rozpoczęły klasy V i VI, którym przyszło mierzyć się w niskiej temperaturze powietrza, ale za to przy gorącym dopingu swoich klas. Zwyciężyła klasa VIa . Następnie grały ze sobą najmłodsi tego dnia, czyli klasy IV. Ogłuszający wręcz doping poprowadził do zwycięstwa reprezentację klasy. Po najmłodszych przyszedł czas na najstarszych, czyli klasy VIII. Zdecydowanie był to najbardziej wyrównany turniej, gdzie do samego końca nie było pewne kto zwycięży w ogólnej klasyfikacji. Ostatecznie zrobiła to klasa VIIIb i zgarnęła dyplom za pierwsze miejsce. Na koniec walczyły ze sobą klasy VII. Tutaj najlepsza okazała się klasa VIIc, która odnotowała w swoich meczach dwa zwycięstwa i jeden remis. Warto zaznaczyć, że w klasach VII sporą część reprezentacji klasowych stanowiły dziewczynki.

Turniej to nie tylko mecze, ale też kibice! Naprawdę, byliście niesamowici. Było Was słychać na całej Piaskowej Górze. Transparenty, flagi, trąbki, doping, cheerleaderki. Poczuliśmy atmosferę stadionu finału mistrzostw świata.

Sztafetowe Biegi Przełajowe

W czwartek 23.09 odbyły się pierwsze zawody w ramach rywalizacji wałbrzyskich szkół podstawowych. Rozpoczęliśmy zmaganiami lekkoatletycznymi – Sztafetowe Biegi Przełajowe. Wystartowaliśmy we wszystkich czterech kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci dziewcząt (klasy IV-VI), Igrzyska Dzieci chłopców, Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt (klasy VII-VIII), Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał . Zwyciężyliśmy we wszystkich kategoriach, zdobyliśmy aż 4 złote medale

O ile sukces w kategorii młodszych dziewczynek był spodziewany ze względu na baaardzo owocną współpracę z LKS Górnik Wałbrzych o tyle inne nasze starty były popandemiczną niewiadomą. Chłopcy z klas starszych i młodszych oraz dziewczynki z klas starszych jednak dali radę.Wszyscy startujący zasługują na ogromne wyrazy uznania, ale szczególne należą się Mateuszowi z klasy 7b, który skazywany przez obserwatorów na porażkę dosłownie o włos wygrał swoją finałową zmianę, po niesamowicie heroicznym biegu. W ten sposób zapisaliśmy się złotymi zgłoskami w sportowej historii Piętnastki, a może nawet i Wałbrzycha, bo chyba dotąd nikomu nie udało się wygrać we wszystkich czterech kategoriach. Teraz przed nami Finały Wojewódzkie w Twardogórze.

Złoci medaliści: Łukasz z 7b, Wiktor z 7a, Julka z 5b, Mateusz z 7b, Kinga z 7b, Błażej z 7d, Hania z 7c, Natalia z 7c, Zosia z 7b, Marysia z 7c, Lena z 7b, Kasia z 7d, Lena z 7d, Kinga z 7d, Maja z 8a, Krystian z 8e, Filip z 8b Lena z 7c, Mateusz z 8a, Alicja z 7d, Fryderyk z 8a, Hania z 5b, Marta z 5b, Dominik z 8c, Dominik z 5b, Fabian z 6b, Oliwia z 8e, Michał z 7c, Rafał z 5b, Kamil z 7d, Maja z 6b i Magda z 8e

Gratulujemy!

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

Europejski Dzień Sportu Szkolnego (EDSS) to wielkie międzynarodowe święto ruchu, które 24 września będziemy świętować również w Piętnastce. EDSS zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii. W tym dniu nie zabraknie ruchu i zabawy, a o specjalne atrakcje dla najmłodszych uczniów z klas I-III zadba Akademia Krokieta i Lamy, której misją jest tworzenie Edukacji w Ruchu! Razem dla zdrowego rozwoju dzieci!