Zanurzeni w poezji

„Ilekroć, odłożywszy książkę snuć zaczniesz nić własnych myśli, tylekroć książka zamierzony cel osiąga.”
                                                                                                      Janusz Korczak

Przez jeden niemal miesiąc gościliśmy w naszej szkole Panią Irenę Raszkę, naszą wałbrzyską poetkę i bajkopisarkę. Najmłodsi czytelnicy podczas słuchania bajek czytanych przez samą autorkę, wykonywały ilustracje do nowo powstałego tomiku wierszy dla dzieci. Zaś uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w „muzycznym spotkaniu z poezją” Pani Raszki. Gdzie sama poetka czytała wiersze, a pan Jacek Janicki – kolega p. Raszki, człowiek o wielu zainteresowaniach i pasjach, grał na gitarze. Pan Janicki to były nauczyciel w Technikum Samochodowym, wicedyrektor Sanatorium w Kudowie-Zdrój o zamiłowaniach w pieśniach patriotycznych. Nasza poetka napisała prawie 2 tysiące wierszy i wierszyków i to nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.  Każdy wiersz dla dzieci zawiera wstęp, akcję i morał. Książki posiadają ilustracje wykonywane m.in. przez dzieci, samą autorkę, jak również są dwa unikatowe wydania, gdzie ilustracje wykonała bratowa poetki Pani Maria Raszka: „Słodkich snów” oraz „Bajeczki dla Kubusia”. Sama Pani Irena wspomina dziś swoje pierwsze utwory pisane smsem do znajomych, od których dostała wiele miłych i ciepłych słów. Od nich wszystko się zaczęło. I tak 4 lata temu zaczęła się przygoda z pisaniem naszej bajkopisarki. Pani Irena poza pracą na wałbrzyskim komisariacie, interesuje się sztuką. Dziś jest szczęśliwą babcią i uwielbia spędzać czas ze swoją ukochaną wnusią Mają. 
Pani Raszka jest bardzo pozytywną i wrażliwą osobą. Zachwyca się twórczością dzieci, którą często wykorzystuje w swoich książkach.  To były bardzo owocne dni, gdzie sama autorka opowiadała o sobie, swojej twórczości, czytała wiersze, rozmawiała z czytelnikami, odpowiadała na najtrudniejsze pytania, jakie stawiali jej uczniowie. Przygotowała i wręczyła dzieciom własnoręcznie zrobione kolorowe zakładki do książek. Dzieci zaś podziękowały bajkopisarce za dedykacje do książek, miłe, pełne wrażeń spotkanie bukietem kwiatów, laurkami oraz namalowanymi rysunkami. 
Spotkania z pewnością zapadną dzieciom na długo w pamięci i zachęcą do czytania oraz zainspirują do pisania własnych utworów.