Wizyta Przedszkolaków

15 czerwca klasa I a gościła u siebie Przedszkolaków z Przedszkola nr 17 w Wałbrzychu.  Sześciolatki miały okazję nie tylko zwiedzić szkołę i salę, ale również uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych. Były zajęcia ruchowe z Akademią Krokieta i Lamy, które wzbudziły sporo pozytywnych emocji. Kolejną atrakcją, to zajęcia z kodowania. Każdy zespół ułożył drogę z puzzli dla Ozo Robota, który wszystkich zaciekawił. Dzięki kodom Ozo Robot poruszał się po wyznaczonej trasie z różną prędkością, zmieniał kolor, częstotliwość świateł oraz obracał się wokół własnej osi. Podczas  z tych zajęć dzieci poznały działanie i reakcje robota na różne komendy. Po wspólnym śniadaniu i wysłuchaniu bajki o przyjaźni czas był na zabawy integracyjne z chustą Klanza. Zabawa była świetna i sprawiła wszystkim sporo radości. Na zakończenie spotkania obdarowaliśmy się prezentami. Mamy nadzieję, że wizyta pierwszaków na długo zostanie wszystkim w pamięci. Pierwszaki przekonały się, że w naszej szkole jest miło, bezpiecznie i ciekawie. Już na naszych kolegów i koleżanki czekamy we wrześniu – już, jako uczniów klasy pierwszej.