Warsztaty w klasie 2a

Grudzień to wyjątkowy czas dlatego w klasie 2 a odbyły się świąteczne warsztaty. Do klasy zaproszona została pani konserwator zabytków, która przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia. Uczniowie na wstępie dowiedzieli się na czym polega praca konserwatora zabytków. W dalszej części warsztatów przystąpili do samodzielnego wykonania ozdoby świątecznej. Pierwszym etapem pracy było pokrycie dekoru specjalnym klejem o nazwie – mixton, który przykleja płatki złota do powierzchni. Potem dekorowali szlag metalem (imitacja płatków złota) gipsowe ozdoby. Po wyschnięciu specjalnym pędzlem  z włosia wiewiórki wyczesywali powierzchnię, aby była gładka. Kolejnym etapem pracy było zabezpieczanie dekoru specjalnym klejem na bazie naturalnej żywicy. Uczniowie pracowali w skupieniu i wykonali piękne świąteczne ozdoby, którymi obdarują swoich bliskich.