Wielka przygoda małej kreski

Pod koniec listopada, dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej, zorganizowano zajęcia otwarte. Do uczniów mogli dołączyli również chętni rodzice oraz chętni nauczyciele pracujący
w PSP nr 15 w Wałbrzychu. Tematem zajęć było „Dalsze losy małej kreski na podstawie opowiadania
S. Bloch „Wielka przygoda małej kreski”. Dzięki zaangażowaniu uczestników, którzy skupili swoją uwagę na ciekawym temacie zajęć, bardzo szybko zostały osiągnięte cele zajęć, którymi były:  integracja rodziców z dziećmi oraz zachęcenie uczestników zajęć do odkrywania i realizacji własnych marzeń i talentów. Jeszcze przed wysłuchaniem opowiadania pt. „Wielka przygoda małej kreski” uczestnicy zgadywali kto będzie głównym bohaterem zajęć (pomocą służyła zabawa wprowadzająca), udało się to kilku osobom. Po chwili wszyscy zapoznali się z małą kreską marzącą o wielkich sprawach, a na folii spożywczej tworzyły się piękne, oryginalne dalsze historie małej kreski, malowane rękami i pędzlami. Malowanie na folii miało jeszcze zadanie: przedstawić namalowane marzenia z dwóch stron, dając tym samym nowe spojrzenie na namalowaną historię. Zajęcia pokazały, że wyobraźnia może przenieść nas w niesamowity świat fantazji i marzeń natomiast kreatywność i praca pomogą nam realizować nasze marzenia i cele.