Wałbrzych znany i nieznany

Gdzie się zaczyna Wałbrzych, a gdzie leży Dolny Wałbrzych? Gdzie znajdował się pierwszy cmentarz w Wałbrzychu, a gdzie pierwsza kamienica? Odpowiedź, na te i wiele innych pytań, mieli okazję poznać uczniowie klasy 4d, którzy 15 listopada pod opieką p. Saks i p. Chrząstowskiej wzięli udział w warsztatach w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu oraz wybrali się na spacer po Śródmieściu. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstaje porcelana, poznali techniki jej zdobienia, a następnie wykorzystując wyobraźnię mogli samodzielnie stworzyć obrazy 3D, które dumnie zawisną w ich pokojach. Kolejnym punktem programu był spacer z pracownikiem Biblioteki pod Atlantami – panią Sławą Janiszewską. Dzięki uprzejmości „pani przewodnik” zobaczyliśmy nasze miasto od zupełnie innej strony, nie tylko poznaliśmy jego ciekawą historię, ale także zrozumieliśmy, dlaczego tak bardzo je kochamy.