TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2022

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2022 dobiega końca … Przypomnijmy, w naszej szkolnej bibliotece przebiegał pod hasłem „Świat ekologii”. Uczniowie klas I – VIII zwiedzili wystawę tematyczną, wysłuchali fragmentów książki „Plusk! Jak oszczędzać wodę”, rozmawiali o codziennych ekologicznych zachowaniach oraz  o wałbrzyskiej akcji „STOP Plastik”. Dzięki współpracy biblioteki szkolnej z PiMBP „Biblioteką pod Atlantami”  Filia nr 7 na Piaskowej Górze uczniowie wzięli udział w mobilnej grze internetowej „W pszczelim raju”. Dzięki niej zgłębili tajniki życia pszczół i pogłębili swoją wiedzę ekologiczną.

Prezentujemy również historyjkę ułożoną przez Filipa Bierdę z klasy 5a składającą się z tytułów książek. Zobaczcie jak pomysłowo dobrał książki i stworzył ciekawą historyjkę.

Straszna historia ekologiczna.
Co robią auta?
Co robią pociągi?
Co robią samoloty?
Jak to działa?
Strasznie straszne opowieści.
Wirusy i inne drobne ustrojstwa.
Śmiertelne choroby
Atlas świata.

Fotoreportaż z tych wszystkich wydarzeń w załączeniu.