Podziękowania od Sybiraków

Już za parę dni zakończy się rok szkolny 2021/2022. W związku z tym długo oczekiwanym dniem przez uczniów Koło Związku Sybiraków w Wałbrzychu pragnie serdecznie podziękować dyrekcji, nauczycielom i dzieciom za współpracę z naszym Kołem w krzewieniu wiedzy o tragedii naszych rodaków podczas zesłania na Syberię i do Kazachstanu.

Bardzo dziękujemy za udział w uroczystościach sybirackich, za udział w konkursach sybirackich, za udział w akcji świątecznych kartek „Dla Sybiraka od młodego Polaka”, za zapraszanie nas Sybiraków na lekcje żywej historii by przekazywać wiedzę o tej tragedii tysięcy Polaków z Kresów Wschodnich.

Dziękujemy za każdy gest i każde dobre słowo. Członków naszego Koło bardzo szybko ubywa i już niedługo zabraknie żywych świadków tamtych czasów. Pozostanie pamięć pielęgnowana właśnie w każdej polskiej Szkole.

Wierzymy, że rokrocznie 10 lutego i 17 września na pomnikach czy tablicach Syberyjskiej Golgoty uczniowie zawsze zapalą znicze i położą kwiaty w dowód pamięci o ich cierpieniu na zesłaniu z głodu i za Ojczyzną.

Prosimy też o umieszczenie na szkolnych stronach internetowych informacji o naszych stronach z poezją Sybiru

www.facebook.com/poezja.sybiru/

ze wspomnieniami Sybiraków i ciekawymi wydarzeniami

www.facebook.com/sybiracy.pamietamy/