Na warsztatach – Dary jesieni

Klasa I a i II b uczestniczyły w warsztatach „Dary jesieni” w Zagrodzie Edukacyjnej Marianówek w Dobrocinie. Uczniowie zapoznali się z darami jesieni, przede wszystkim z tymi, co oferuje nam sad i ogród warzywny. Wspólnie uczestniczyli w warsztatach z „jabłecznikowym salcesonem”. Na nich maluchy sami kroili jabłka, dodawali i ucierali poszczególne składniki w makutrze. Gdy ciasto było już gotowe, Duszek Skrzat, który mieszkał na dachu zabrał się do wypieku ciasta. Dzieci w tym czasie wsiadły do „Szalonej Kolei” ciągniętej przez traktor i odbyły „szaloną” podróż po Marianówku. Było mnóstwo śmiechu i pisków, bo kolejka lubiła ostre zakręty i kręte dróżki. Pasażerowie nie chcieli wysiadać i skandowali „jeszcze raz, jeszcze raz…”. 

Odwiedziliśmy i nakarmiliśmy konie, lamy i kozy, które jadły nam z ręki. Po spotkaniu ze zwierzętami usiedliśmy do gokartów i to był „szalony wyścig”. Każdy gokart pędził z taką prędkością, ile dany kierowca miał sił w nogach, a po drugim śniadaniu mieliśmy wiele siły… 

Na placu zabaw też nie zabrakło atrakcji. Były wspinaczki, zjeżdżalnie, huśtawki. Pograliśmy w paletki i odwiedziliśmy króliczki, które dzielnie nas pilnowały. 

Na zakończenie Pani Sylwia nauczyła nas piosenki i poczęstowała nas ciastem, który wspólnie robiliśmy. Pychotka. Palce lizać… mniam.

Pewnie zapytacie, czy myliśmy ręce – o tak, bardzo często: przed wejściem, przed jedzeniem, po wyjściu z toalety, po wizycie u zwierząt, po zabawie na placu zabaw i…Takie z nas „Czystoszki” . 

Wycieczka była bardzo udana… już nie możemy doczekać się kolejnej!!!