Mikołajkowe czytanie

Mikołajki, nadchodzące święta, Nowy Rok, zima,  to tematyka bajek  czytanych  najmłodszym czytelnikom w grudniu.  Biblioteka szkolna tradycyjnie zorganizowała głośne czytanie dla uczniów klas I – III, połączone z poznaniem zasobów bibliotecznych nawiązujących do   wspomnianej tematyki. Niezmiennie największym powodzeniem cieszą się wydawnictwa z kolorowymi i przestrzennymi ilustracjami. Natomiast podczas rozmów po przeczytaniu książek najwięcej emocji wzbudza oczywiście temat prezentów pod choinką. Niektórzy uczniowie opowiadają o swoich wymarzonych prezentach. Inni dzielą się odczuciami z wręczenia własnoręcznie wykonanych podarunków. Zawsze są to historie pełne uczuć i miłości. A przeczytane bajki stanowią pretekst do ciepłych, choć grudniowych, rozmów.