Hoł, hoł, hoł!

Samorząd Uczniowski klas I-III zorganizował akcję mikołajkową pod hasłem „Mikołajki obchodzimy na czerwono. Czapki i akcesoria Mikołaja mile widziane”. Samorząd Uczniowski klas starszych wraz całą ‘Świtą Mikołaja” odwiedzał klasy i rozdawał słodkie upominki. W tym dniu w całej szkole królował kolor czerwony. Wszyscy uczniowie, a nawet nauczyciele z dużym zaangażowaniem podjęli się wezwania. Na głowach były czapki Mikołaja, rogi renifera, a niektórzy prezentowali się cali w stroju. Klasy młodsze pisały listy i malowały portret Mikołaja, szykowały własnoręcznie przygotowane prezenty dla Mikołaja i jego pomocników.
Na koniec dnia uczniowie uczestniczyli w ruchowych zajęciach Akademii Krokieta i Lamy, które są doskonałym momentem na rozpoczęcie przygody z ruchowym kalendarzem adwentowym. Do dzieci przemawiał sam Św. Mikołaj w towarzystwie swojego pomocnika – Elfa. Zaprosił dzieci do swojej magicznej krainy, gdzie opowiadał o świątecznych tradycjach i ciekawostkach. W trakcie opowieści dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę i poruszać się wraz z Elfem.
Każdy z nas może zostać Mikołajem – trzeba tylko chcieć być dobry dla innych.
Mamy nadzieję, że Mikołaj przyjdzie do nas w następnym roku.