ABCukrzycy

W listopadzie klasy 2ac wzięły udział warsztatach w ramach pilotażowego programu „ABCukrzycy. Uczniowie w ramach działań kampanii edukacyjnej „Dłuższe Życie z Cukrzycą” otrzymali zeszyty edukacyjne. Na spotkaniach rozmawiali o symptomach choroby i co robić, aby nie dopuścić do ewentualnych powikłań zdrowotnych w przyszłości. Natalka, z klasy 2c podzieliła się informacją o swojej hipoglikemii oraz pokazała wszystkim, jak i czym mierzy poziom cukru we krwi.
Drugoklasistom bardzo spodobała się książeczka, w której są treści dotyczące samej choroby, przyczyn jej występowania, sposobów postępowania i radzenia sobie, kiedy chorym jest ktoś bliski lub my sami zachorujemy. Nie zabrakło tam też treści dotyczących profilaktyki.
Uczniowie chętnie dzielą się swoją zdobyta wiedzą w domu, jak i w szkole.