Zdrowi i bezpieczni

W czerwcu w klasach trzecich odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu i Bezpieczeństwie. Konkurs rozpoczął się o mini wykładu nauczyciela na temat zdrowych przekąsek, urozmaiconego wystawą orzechów, suszonych i świeżych owoców.

Zadaniem konkursowym uczniów było rozwiązanie testu. Pytania dotyczyły tematyki związanej z bezpieczeństwem oraz ze zdrowym stylem życia. Większość pytań miała charakter zamknięty. W pytaniach  otwartych dzieci musiały podać przykłady zachowań, które szkodzą zdrowiu, podać zagrożenia dla zdrowia, które wynikają z niewłaściwego korzystania z komputera oraz ułożyć własne hasła o tematyce zdrowotnej. Na zakończenie dzieci częstowały się zdrowymi przekąskami.

W konkursie wzięło udział osiem osób. Poziom uczniów był bardzo wyrównany. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni.

I miejsce Michał Kuczyński 3 A

II miejsce Julia Lis 3 C, Emilia Zippel 3 C i Matylda Hyjek 3 B

III miejsce Zuzia Furtak 3 C i Piotr Pałach 3 B

wyróżnienia: Dominik Liczbiński 3 A i Szymon Balazs 3 A Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.