Zdalne życzenia dla Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dzień Dziadka jak co roku obchodzimy 21 i 22 stycznia.

Warto wspomnieć, że podobnie jak w Polsce Dzień Babci w tym samym dniu obchodzony jest w Bułgarii i w Brazylii. Za to Hiszpanie obchodzą go 26 lipca, Rosjanie świętują we wrześniu. Podobnie jak Kanadyjczycy i mieszkańcy USA, Francuzi w marcu, a w październiku Brytyjczycy. W Japonii ten Dzień Szacunku dla Starszych przypada na 14 września.

Święto Dnia Babci w Polsce zaproponował tygodnik w 1964 roku „Kobieta i życie”. Zaś pomysł na Dzień Dziadka w Polsce pojawił się w 1978 roku, a oficjalnie został wpisany do kalendarza w 1981 roku.

W tym roku szkolnym uczniowie klas I-III, z powodu pandemii koronawirusa oraz troski o zdrowie i bezpieczeństwo naszych Babć i Dziadków, swoje życzenia składają online. Mamy nadzieję, że nagrane filmy będą dla Babć i Dziadków pełne wzruszeń i radości.