XV edycja „POŻERACZY KSIĄŻEK” . We wszystkich kategoriach podium dla PSP 15

„POŻERACZE KSIĄŻEK” za nami. Uczniowie klas IV – VI już po raz 15. spotkali się na finale Powiatowego Konkursu Czytelniczego, który organizowany jest przez PiMBP „Bibliotekę pod Atlantami”. Wśród finalistów, jedną z sześciu  startujących drużyn, była reprezentacja naszej szkoły. Trzyosobowa ekipa wyłoniona została w etapie szkolnym konkursu, w pierwszych dniach listopada 2021r. na podstawie testu wiedzy o przeczytanych książkach. Następnie przez ponad miesiąc przygotowywali się do konkursu pod opieką nauczyciela bibliotekarza p. Joanny Soja.

Tym razem tematem zmagań były książki współczesnej pisarki dla dzieci i młodzieży pani Agnieszki Tyszki, która jako honorowy ekspert gościła podczas konkursu. Odbyło się również spotkanie autorskie z pisarką, a każdy z uczestników skorzystał z możliwości zadawania pytań i zdobycia autografu od pani Agnieszki Tyszki.

Po kilku seriach konkurencji drużynowych i indywidualnych zajęliśmy:

III miejsce – drużynowo

I miejsce- Zuzanna Lorentz VI a, indywidualne w kategorii uczniów klas VI

III miejsce-Wojciech Toczyński V a, indywidualne w kategorii uczniów klas V

III miejsce- Piotr Pałach  IV b, indywidualne w kategorii uczniów klas IV

GRATULACJE !

Uczniowie indywidualnie oraz dla szkoły otrzymali oprócz dyplomów, zestawy interesujących książek, audiobooków i grę językową.