PSP 15 dołączyła do Szlachetnej Paczki

Warto pomagać! Wiedzą to już także w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu. Społeczność tej szkoły dołączyła do Szlachetnej Paczki. Uczniowie z rodzicami, nauczyciele, pracownicy szkoły, łącznie 75 osób zebrało kwotę 3340 zł, za którą zakupiono pralkę automatyczną, szafę, 16 worków węgla, słuchawki, buty, produkty spożywcze trwałe oraz chemię. Do tego pościel podarowała jedna z nauczycielek,  a prześcieradło uczeń. Tak skompletowana paczka została dostarczona 11 grudnia podczas Weekendu Cudów. Ten łańcuch życzliwych i pomocnych ludzi uzupełnił rodzic jednej z uczennic,  dzięki uprzejmości którego można było przewieźć busem przygotowane prezenty.

Radość z dostarczonej paczki była po obu stronach, darczyńców i obdarowanych. Wolontariat szkolny raz jeszcze zareagował na rzecz potrzebujących. Uczniowie i cała społeczność „Piętnastki”  znają już uczucie radości z obdarowywania innych oraz zaangażowania i  współpracy w działaniu. Szkoła bardzo dziękuje Wszystkim, którzy włączyli się do wspólnego pomagania.

Przypomnijmy, akcja funkcjonuje od 2001 roku. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat, w skali ogólnopolskiej, Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzili ponad 160 tys. rodzin. Jej cechą jest dostarczenie pomocy materialnej, która staje się dla potrzebujących impulsem do zmian w ich życiu.