Wystawa z okazji Święta Niepodległości

Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę z okazji Święta Niepodległości. Zgromadzone materiały podzielone zostały na dwa tematyczne moduły.  „Mazurek Dąbrowskiego” – historia naszego hymnu narodowego  oraz Książki o Polsce (ze zbiorów szkolnej biblioteki). Uczniowie mają okazję m.in.  zaznajomić się z pierwotnym tekstem „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”, czy  obejrzeć na fotografiach Muzeum Hymnu Narodowego mieszczące się w dworku na Kaszubach, miejscu urodzenia Józefa Wybickiego.  W drugiej części wystawy zwiedzający wchodzą w świat polskiej literatury historycznej i patriotycznej oraz zapoznają się z książkami geograficznymi, przyrodniczymi i turystycznymi traktującymi o polskich zabytkach i ciekawych miejscach godnych odwiedzenia. Wśród prezentowanych książek nie zabrakło też słowników językowych i biografii wybitnych Polaków, w tym sportowców. A sporym zainteresowaniem cieszy się również, wydana w 2018r.,   „100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości”. Wystawa jest czynna w dniach 04 – 18 listopada 2021r.