Wycieczka integracyjna klas pierwszych

W piątek 10 września uczniowie klas I C i I B wybrali się na pieszą wycieczkę integracyjną do Szczawna Zdroju. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dzielnie pokonali kilkukilometrową wędrówkę. Po dotarciu do celu, dzieci udały się na Słoneczną Polanę, gdzie miło spędziły czas na wspólnej, spontanicznej zabawie na placu zabaw. Po aktywności fizycznej i śniadaniu na świeżym powietrzu, przyszedł  czas na lekcję przyrody. Pani Marta opowiedziała dzieciom o drzewach i krzewach, rosnących w okolicznym lesie. Dzieci oglądały liście i owoce wybranych gatunków drzew liściastych i iglastych. Kolejnym etapem pobytu na Słonecznej Polanie były wyścigi rzędów i wesoła zabawa z kolorową chustą animacyjną. Następnie pierwszoklasiści przespacerowali się szerokim pasażem Parku Zdrojowego, podziwiając posadzone tam rośliny. Uczniowie obejrzeli także z bliska wieżę Świętej Anny oraz pomnik Henryka Wieniawskiego. Na zakończenie dzieci mogły odpocząć przy fontannie, znajdującej się przed Domem Zdrojowym. Zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach uczniowie wrócili  do szkoły. Z pewnością z wycieczki zostaną im miłe wspomnienia.