WOLONTARIUSZE PORZĄDKUJĄ GROBY

27.10.2020 uczniowie PSP nr 15 w Wałbrzychu, którzy jednocześnie są wolontariuszami Klubu Ośmiu w naszej szkole udali się z opiekunem na cmentarz parafialny przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Naszym celem było wyszukanie zapomnianych grobów aby je uporządkować i zapalić znicze upamiętniając ich pamięć. Ochoczo zabraliśmy się za pracę. Wszyscy zaangażowali się w pracę i nawet nie zauważyliśmy jak nam szybko upłynął czas i musieliśmy wracać do szkoły. Nie zapomnieliśmy również o zapaleniu zniczy na grobach zasłużonych mieszkańców Wałbrzycha np. u Pana Władysława Sowińskiego żołnierz II Wojny Światowej. Po wojnie odznaczono go Krzyżem Walecznym i Warszawskim Krzyżem Powstańczym, to również kawaler Krzyża Oficerskiego i Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski. Władze miasta uhonorowały go tytułem „Honorowy Obywatel Miasta Wałbrzycha”.