Wirtualna rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość to stworzony za pomocą technologii informatycznej trójwymiarowy obraz, przedstawiający wygenerowany świat rzeczywisty lub całkowicie fikcyjny, w którym możemy się znaleźć za pomocą gogli VR.

Nasi uczniowie przez cały tydzień poznawali możliwości jakie dają gogle Oculus, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Gogle Oculus wyświetlają obraz w 3D i 360 stopniach. Kontrolery służą zarówno jako narzędzie do sterowania okularami, a także zamieniają się w nasze wirtualne dłonie, których ruchy pomagają odnaleźć się w wirtualnym świecie. Zakładając gogle na oczy, byliśmy odizolowani od świata rzeczywistego. Otaczał nas zupełnie nowy obraz i dźwięk. Przenieśliśmy się w głąb oceanów, zdobywaliśmy najwyższe górskie szczyty, głaskaliśmy dzikie zwierzęta, staliśmy oko w oko z dinozaurami, lataliśmy w przestworzach, odczuwaliśmy brak grawitacji w kosmosie.

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci