VII POWIATOWY  KONKURS O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM Samorząd terytorialny wobec wyzwań XXI wieki

Uczniowie klas 8 przystąpili do konkurs z wiedzy o społeczeństwie. Jego celem była promocja „demokracji lokalnej” oraz zapoznanie się z formami jej funkcjonowania jak również popularyzowanie wiedzy o samorządzie terytorialnym w województwie dolnośląskim. Dzięki tej wiedzy uczniowie mogą kształtować postawy obywatelskie i patriotyczne.

4.03.2022 r. do etapu szkolnego przystąpiło 24 uczniów, którzy pisali test. Spośród nich wyłoniono  5 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki i przeszli do etapu finałowego reprezentując szkołę.

Finał odbył się 25.03.2022 r. przeprowadzony w Państwowej Wyższej Szkole zawodowej im. Angelusa Silesiusa  w Wałbrzychu. Przez godzinę mierzyli się z pytaniami, jednak nie udało się zdobyć tytułu laureata, jednak ilość zdobytych punktów pozwoliła zostać FINALISTĄ.

FINALISTAMI ZOSTALI:

Szylkiewicz Olivier