Universiada

Zapraszamy uczniów klas starszych do udziału w I edycji nowatorskiego konkursu naukowego dla dzieci i młodzieży UNIVERSIADA!

Proponujemy Wam udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będzie konkurs UNVERSIADA, w którym zespoły młodych naukowców, zmierzą się ze sobą realizując projekty naukowe. Chcemy Wam pokazać, że nauka jest fascynująca i zachęcić do studiowania kierunków ścisłych.

Korzyścią dla wszystkich dzieci biorących udział w projekcie będzie rozwój twórczego myślenia, zdobycie wiedzy z wielu obszarów, umiejętność planowania i prowadzenia badań oraz analizy wyników, a także trening współpracy zespołowej, organizacji i zarządzania czasem. Zwycięskie zespoły otrzymają dodatkowo atrakcyjne nagrody.

Zespoły rejestrują swój udział na stronie internetowej konkursu oraz przesyłają plany swoich projektów do 31 października 2021r. Zespoły, które zakwalifikują się do dalszego etapu, na podstawie oceny planów projektów, przygotują i przeprowadzą swoje badania naukowe. Ich rezultaty przedstawią podczas Gali Finałowej do końca stycznia 2022r. Profesjonalni sędziowie, w rolę których wcielą się profesorowie Uniwersytetu Wrocławskiego, wyłonią zwycięzców.

W tym roku tematem przewodnim jest CHEMIA, oznacza to, że każdy projekt badawczy, biorący udział w konkursie, musi w jakiś sposób nawiązywać do tej dziedziny.

Plan wydarzeń:

Etap 1 – do 31 października 2021 – Termin rejestracji i składania planów projektów

Etap 2 – do 14 stycznia 2021 – Termin składania prezentacji projektowych

Etap 3 styczeń 2022 * – Finał Universiady, Gala Finałowa
* data zostanie ogłoszona w późniejszym terminie

To będzie wyjątkowe wydarzenie w świecie nauki i edukacji na Dolnym Śląsku! Dołącz do nas i stań się jego częścią. Zapraszamy!

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny na stronie www.universiada.pl