Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia powstania maskotki pluszowego Misia zaczęła się w Stanach Zjednoczonych 1902 roku. Komiks, w waszyngtońskiej prasie, ilustrował polowanie Teodora Roosvelta z przyjaciółmi, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka, którego Prezydent nakazał uwolnić. Zaś czytelnik i zarazem producent zabawek, zainspirowany tym incydentem stworzył zabawkę dla dzieci, pluszowego misia Teddy Bear.

Dziś pluszowy miś, to znana i ulubiona zabawka dla dzieci na całym świecie.  Pluszowy miś, to również bohater bajek i filmów m.in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba, Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. Miś to symbol dobra, miłości, ciepła i łagodności. Wszyscy Kochamy nasze Misie.