Projekt cebulka – klasa 1B (7-28 marca)

„Projekt cebulka” nasza klasa rozpoczęła posadzeniem cebul w skrzyniach z ziemią. Za jedną skrzynkę odpowiedzialne były dziewczęta, a za drugą chłopcy. Każdy z nas posadził przynajmniej jedną cebulę i przez cały projekt o nią dbał. Skrzynki ustawiliśmy na parapecie i dobrze podlaliśmy nasze uprawy. Codziennie obserwowaliśmy co się dzieje w skrzynkach. Ku naszej radości trwał tam prawdziwy szczypiorkowy wyścig i to od pierwszego dnia.

Jednocześnie trwała uprawa eksperymentalna. W jednej doniczce posadziliśmy cebulę, której nie wolno było podlewać, w drugiej cebulkę, która podlewaliśmy ale ograniczyliśmy jej dostęp do światła. Po dwóch tygodniach cebulka bez wody nie wypuściła korzeni i nie wyrósł z niej szczypior. Z cebulki uprawianej w półmroku wyrósł szczypiorek, ale był wątły i wypłowiały.

A w naszych skrzyniach w towarzystwie nieśmiałej pietruszki wyrósł szczypiorek jędrny i krzepki. Schrupać by szczypior z kawałkiem chlebka! Szczypiorek urozmaicił nasze śniadanie i uczynił je wyjątkowym. Nic tak nie smakuje jak warzywa z własnej uprawy.

Wszystko zostało przez nas narysowane i opisane. To był smaczny projekt.

Klasa 1B