PLANETA ENERGII – W krainie różnorodności

Uczniowie klas I-III biorą udział w autorskim programie edukacyjnym Trzy krainy do odkryciaEnergii z Grupy ORLEN. Celem programu jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i jej źródłach oraz bezpiecznym i racjonalnym korzystaniu z prądu. Na zajęciach poruszane są treści pozwalające uczniom lepiej zrozumieć świat energii wokół nas, wpływ naszych zachowań na ochronę środowiska czy wspieranie zrównoważonego rozwoju.

Planeta Energii zwraca uwagę na świat przyrody i potrzebę dbania o bioróżnorodność, zwłaszcza lokalną.

Na zajęciach uczymy się poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia. Uczniowie odkrywają ciekawość świata, poszerzają swoją wiedzę, uczą się prawidłowych nawyków i postaw.

Odwiedziliśmy Krainę bioróżnorodności, podczas której uczniowie dowiedzieli się co to jest bioróżnorodność, poznali podstawowe czynniki zagrażające przyrodzie oraz nauczyli się jak można ją chronić, zwłaszcza w najbliższym sąsiedztwie swojego domu i szkoły.