Czytanie na dywanie w świetlicy!

W Świetlicy szkolnej odbywają się zajęcia czytelnicze- między  innymi czytamy wspaniałą opowieść o przygodach Pinka „Jesteś ważny, Pinku!” autorstwa U. Młodnickiej i A. Waligóry. Nasza świetlica zamienia się wtedy w magiczny świat pełen przygód i cennych lekcji życiowych.

Bajkoterapia to niezwykle ważne oddziaływanie na rozwijające się umysły dzieci. Podczas czytania tych wspaniałych historii, dzieci mają okazję zadumać się nad wartością przyjaźni, samoakceptacji i szacunku dla innych. To nie tylko świetny sposób na rozwijanie umiejętności czytania, ale także na budowanie zdrowego podejścia do własnej wartości.

Nasi mali czytelnicy mają również okazję wyrazić swoje refleksje na temat Pinka i jego przygód. Ich pytania i komentarze są zawsze pełne mądrości i empatii.

Dzieci, jesteście niezwykle ważni, a wasze myśli i uczucia mają ogromne znaczenie!

Po kilku tygodniach zaprzyjaźnienia się z Pinkiem, dzieci namalowały piękne portrety tego uroczego bohatera. To niesamowite, jak wyrażenie siebie przez sztukę może być inspirujące i kreatywne.