Pierwszy Rodzinny Turniej Racketlonu.

W ferie zimowe odbył się Pierwszy Rodzinny Turniej Racketlonu. Racketlon jest to połączenie sportów tzw. rakietowych czyli tenisa stołowego, badmintona, squasha i tenisa ziemnego. Uczniowie i ich rodziny rywalizowali tym razem w tenisa stołowego i badmintona.

Do turnieju zgłosiło się aż szesnaście ekip, które były podzielone na dwie kategorie wiekowe. Klasy I-V rozegrały turniej w środę 22 lutego, a klasy VI-VIII zagrały w czwartek 23 lutego.

Rozgrywaliśmy pojedynki między drużynami dwuosobowymi złożonymi z dziecka i osoby dorosłej – mamy, taty, brata lub siostry. Punkty z setów deblowych rozgrywanych w tenisa stołowego i badmintona były sumowane i w taki sposób wyłanialiśmy zwycięzców meczów.

Jesteśmy ogromnie zbudowani zainteresowaniem turniejem wśród uczniów i ich rodziców. Już teraz możemy zapowiedzieć kolejne rozgrywki familijne w innych dyscyplinach na naszym boisku. Planujemy rozgrywki w piłkę siatkową i koszykówkę.

Najważniejsza dla wszystkich była dobra zabawa i było jej całe mnóstwo. Rodziny walczyły ze sobą o zwycięstwo w fantastycznej atmosferze. Z kronikarskiego obowiązku wspomnimy tylko, że w obu kategoriach wiekowych zwyciężyła ta sama rodzina – Antek z 2b z tatą w kategorii młodszej i Lena z 8b z bratem w kategorii starszej – serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy uczestnikom za wspaniałą zabawę!