Pasowanie uczniów klas pierwszych

W czwartek 28 października odbyła się w naszej szkole ważna uroczystość, na którą czekali najmłodsi uczniowie. Tego dnia odbyło się pasowanie na ucznia, podczas którego pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali przez pana dyrektora Pawła Łuczyńskiego oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. To bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka.

Pierwszaki zaprezentowały się w programie artystycznym, pokazując swoje umiejętności wokalne i recytatorskie i taneczne. Duże wrażenie zrobił polonez, którego maluchy wytrwale uczyły się kilka tygodni. Uczniowie klas starszych złożyli swoim młodszym kolegom życzenia sukcesów w nauce i wzorowego zachowania. Obiecali także służyć pomocą, gdy szkolne życie okaże się zbyt trudne.

Po pasowaniu dzieci udały się do klas, gdzie w prezencie ufundowanym przez rodziców otrzymały pamiątkowe dyplomy, przypinki i rożki obfitości. Jednak najbardziej ucieszyły się z pierwszego dokumentu tożsamości, jakim jest legitymacja szkolna. Teraz pozostaje im tylko godnie reprezentować naszą szkołę, w co mocno wierzymy.