NARODOWE CZYTANIE 2022 – XI edycja

„Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza były lekturą prezentowaną podczas XI edycji Narodowego Czytania. Uczniowie PSP nr 15 pod opieką bibliotekarza szkolnego, w sobotę 03.09.2022r., udali się do „Biblioteki pod Atlantami”, aby wziąć udział w tym dorocznym przedsięwzięciu czytelniczym. Ciekawostkę wałbrzyskiej XI edycji Narodowego Czytania stanowiły występy muzyczne. Okazało się, że twórczość Adama Mickiewicza jest ponadczasowa, a ponadto może być nie tylko czytana, ale i śpiewana. Uczniowie wałbrzyskich szkół zaprezentowali jedną z ballad przy akompaniamencie gitary, ale również rapowali teksty narodowego wieszcza. Wizyta w „Bibliotece pod Atlantami” zapewniła nam wiele doznań poetycko – muzycznych.