Myśląc o jutrze segregujmy dzisiaj

23 października klasa 3a odwiedziła Miejski Zakład Usług Komunalnych na warsztatach pod tytułem „Wszystkie dzieci segregują śmieci” u pani Joanny Świgos w PSZOK-u przy ulicy Beethovena. Uczniowie uczyli się do którego pojemnika wyrzucić słoik i czy powinno się odkręcić wieczko? Czy pobrudzony tłuszczem papier powinien wylądować w pojemniku na papier? Gdzie wyrzucić starą pralkę? Celem warsztatów było rozwijanie świadomości ekologicznej. Dzieci, uczestniczyły w rozmowie na temat ochrony przyrody i środowiska, obejrzały film edukacyjny o powodach i efektach segregacji śmieci, poznały kolory i przeznaczenie pojemników na odpady. Dowiedziały się również, co to jest recykling i jaki jest jego znak. Uczyły się rozpoznawać butelkę PET. Rozwiązywały krzyżówki i różne zadania. Na zakończenie zajęć odbył się praktyczny test z segregacji odpadów, który uczestnicy warsztatów zdali bezbłędnie. W nagrodę każdy z uczniów otrzymał ekologiczną torbę z prezentami, dyplom. Niespodzianką był przygotowany dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek.

Teraz swoją wiedzę trzecioklasiści wykorzystają w swoich rodzinnych domach.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za swoje środowisko.