Malowanie gipsowych figurek

Przed świętami wielkanocnymi uczniowie klas II b i III a brali udział w warsztatach plastycznych. Lekcja plastyki odbywała się w ramach zajęć pozalekcyjnych Akademii Zdolnego Malucha.

Uczniowie przygotowali potrzebne materiały w postaci farb i pędzli, a nauczyciel odlał z gipsu figurki. Każdy uczestnik mógł wybrać sobie po kilka dowolnych wzorów. Figurki tematycznie nawiązywały do świąt wielkanocnych. Okazało się, że bez problemów można było pomalować je farbami plakatowymi, akrylowymi, do malowania na szkle, a nawet akwarelami. Ta działalność plastyczna cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Wymagała dużego skupienia. Spora grupa dzieci stwierdziła, że taka praca to bardzo przyjemny sposób na relaks. Na zdjęciach prezentujemy kilka prac uczniów. Są naprawdę urocze.

Jolanta Orłowska