Laboratorium Małego Chemika

Uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w warsztatach „Laboratorium Małego Chemika”, na których uczniowie zdobywali wiedzę poprzez obserwacje, eksperymentowanie i odkrywanie pewnych zasad. Jak się okazało świat chemiczny jest bardzo ciekawy. Uczniowie sami podjęli wezwanie i przygotowali eksperymenty. Były m.in. Tęczowe cukierki, Wulkan, Tornado w butelce, Lampa lawa, Oddzielenie soli od pieprzu, Ciecz nienewtonowska, Deszcz w słoiku. Na zakończenie cyklu zajęć uczniowie uczestniczyli w warsztatach z dziedziny chemii i fizyki „Magiczna biblioteka w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu, Filia nr 7 prowadzonych przez Panią Natalię Różycką.