Kolej na Politechnikę!

15 września uczniowie klasy Vb odwiedzili Filię Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu. W sali gimnastycznej odbył się pokaz ruchu kolejowego na wielkiej makiecie modułowej przygotowanej przez modelarzy z kilku krajów. Można było podziwiać precyzyjnie wykonane miniaturowe miasteczka, stacje, wiadukty, tunele i dziesiątki wagonów oraz lokomotyw. Ideą projektu była nie tylko prezentacja jeżdżących modeli, ale także pokaz zespołowej obsługi prowadzonego tam ruchu kolejowego. Tak jak w pełnowymiarowej kolei maszyniści i dyżurni ruchu pracowali zgodnie z przepisami oraz rozkładem jazdy. Modelarstwo jest nie tylko wspaniałą zabawą, ale także pogłębianiem wiedzy z wielu dziedzin. Zaprezentowana makieta w sposób przystępny i ciekawy wprowadziła naszych uczniów w świat kolejnictwa.