Jakub Mularz

Moja pasja to trenowanie TAEKWONDO.  Jest to koreańska sztuka walki i samoobrony. Nazwa składa się z trzech członów. Pierwszy tae – oznacza uderzenie stopą, kwon – uderzenie pięścią, zaś do – oznacza styl życia i dążenie do doskonałości. W Taekwondo  duży nacisk kładzie się na naukę kultury moralnej. Musimy zachować zdrowe ciało i umysł, ale także odpowiednią postawę sportową i moralną wobec społeczeństwa.  Strój w którym trenujemy nazywa się dobok. Jest on koloru białego bez zbędnych zdobień. Bluza jest przewiązana kolorowym pasem, którego kolor symbolizuje poziom zaawansowania adepta. Trenujemy na boso. Nadanie tempa ćwiczeń w czasie treningu, podobnie jak wydawanie komend, odbywa się w języku koreańskim. Przeciętny człowiek wykorzystuje średnio zaledwie 10-20% swojego potencjału. Techniki Taekwondo zostały opracowane z myślą o 100% wykorzystaniu potencjału ludzkiego ciała. Twórca Taekwondo gen. Choi Hong Hi zawarł techniki swojej sztuki walki w dokładnie 24 układach, gdyż twierdził, że życie jednego człowieka w obliczu wieczności jest niczym więcej niż jedna doba życia dla człowieka.

Trenuję od 3 lat w KLUBIE TAEKWON – DO TAIPAN w Wałbrzychu. Treningi mam 2 razy w tygodniu, jednak oprócz tego muszę ćwiczyć codziennie w domu, ponieważ bardzo ważne jest rozciąganie całego ciała oraz trening siłowy. To wszystko wpływa na osiągane przeze mnie wyniki. Biorę udział w zawodach rangi krajowej, na których udało mi się zdobyć medale. Na swoim koncie mam następujące sukcesy:

Rok 2019

I miejsce w układach formalnych na Mistrzostwach Dolnego Śląska,
II miejsce w walkach punkt – stop na Mistrzostwach Opolszczyzny,
II miejsce w układach formalnych na Mistrzostwach Opolszczyzny,

Rok 2020

I miejsce w walkach punkt – stop na Mistrzostwach Opolszczyzny,
II miejsce w technikach specjalnych na Mistrzostwach Opolszczyzny,
III miejsce w układach formalnych na Mistrzostwach Opolszczyzny,
III miejsce w walkach punkt – stop na Mistrzostwach Dolnego Śląska,
III miejsce w układach formalnych na Mistrzostwach Dolnego Śląska,

Rok 2021

I miejsce w układach formalnych – Puchar Polski Taekwondo,
III miejsce w walkach ciągłych – Puchar Polski Taekwondo ,
II miejsce w układach formalnych na Mistrzostwach Wielkopolski,
I miejsce techniki specjalne na Mistrzostwach Polski,
II miejsce w walkach ciągłych na Mistrzostwach Polski,
II miejsce techniki specjalne na Mistrzostwach Polski,

Moim największym sukcesem jest powołanie do Kadry Narodowej Polski „C” w Taekwondo w sierpniu 2020 r. oraz zdobycie 3 medali na Mistrzostwach Polski, które odbyły się 24 października 2021 r.