Innowacja – ABC RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

Z okazji zbliżających się Wielkanocnych w ramach Innowacji „ABC REKODZIEŁA LUDOWEGO” uczniowie spotkali się na warsztatach świątecznych. W miłej świątecznej atmosferze zapoznali się z dawnymi sposobami robienia palm wielkanocnych. Palma wielkanocna to symbol zmartwychwstania, zwycięstwa, nieśmiertelności duszy, męki oraz odkupienia. Uczniowie wykonali przepiękne palmy, wykorzystując kolorowe paski papieru, barwne piórka, wstążki, jajka, zajączki oraz kurczaczki.  Te piękne ozdoby można podziwiać w holu szkoły. Uczniom bardzo się spodobał dawny sposób robienia palmy wielkanocnej. Wszystkie są kolorowe i wyjątkowe. Nie ma takiej samej. Zapraszamy na naszą wystawę prac, a jest co oglądać i podziwiać.