DZIEŃ PUSTEJ KLASY

10 czerwca uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w akcji Dzień Pustej Klasy. To wyjątkowy dzień, bo jak czytamy na stronie: Dzień Pustej Klasy jest okazją do przełamania barier. W terenie każdy uczeń i uczennica może wyjść ze swojej ciasnej szufladki, a nauczyciel dostaje wyjątkową szansę spojrzenia na swoich uczniów świeżym okiem. Historia akcji sięga 2012 roku, gdy londyńscy nauczyciele zaprosili swoich uczniów na edukację terenową. Tak było i tego czerwcowego dnia, wyszliśmy z sali lekcyjnej, by poczuć na twarzy promienie słońca, zapach trawy i powiew wiatru. Uczniowie projektowali obrazy z tego, co znaleźli na terenie wokół szkoły – trawę, kwiaty, liście, patyki i mnóstwo pomysłów z własnej głowy. Chodzili na boso po trawie, recytowali głośno wiersze, których uczyli się na lekcjach. Szukali wśród drzew ortografii i fantastycznych postaci. Leżenie na trawie i obserwowanie chmur, okazało się bardzo ciekawym zajęciem. Do zobaczenia za rok na lekcji w terenie!