DZIEŃ MATEMATYKI

15 marca klasy młodsze obchodziły święto MATEMATYKI. W ten oto sposóbdołączyliśmy do ponad 2000 szkół, które obchodzą to święto – Dzień Matematyki pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Warto wspomnieć, że w Polsce inicjatorem i organizatorem tego nietypowego święta „królowej nauk” jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl.

Każda klasa dostała matematyczne wyzwanie – każdy uczeń mógł ułożyć wybraną przez siebie figurę. Dla zaawansowanych klocki były w jednym kolorze. Najpierw jednak każdy uczeń musiał sam wykonać swój Tangram. Było kolorowanie i dokładne wycinanie poszczególnych elementów. Dzieci chętnie podjęły wyzwanie matematycznej układanki. W każdej klasie zaroiło się od kotków, jabłek, statków i innych figur ułożonych z klocków geometrycznych, które zawierał Tangram. Najtrudniejszym etapem okazało się ułożenie wskazanej figury z jej cienia (bez kolorów i zaznaczenia danych figur geometrycznych).

Układanie z klocków było świetna zabawą, która częściej zagości w naszej szkole.

Przed nami rozgrywki w SUDOKU. Oj, będzie się działo.