Dzień Matematyki

Dzień Matematyki jest niezwykłym wydarzeniem w naszej szkole, które celebrowane jest każdego roku 12 marca. W tym dniu nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele oraz cała społeczność szkolna miała okazję zanurzyć się w fascynującym świecie liczb, figur geometrycznych i matematycznych zagadek.

Klasy młodsze miały przyjemność uczestniczyć w Grze Dydaktycznej zorganizowanej przez Panią Elżbietę Motylińską, z okazji Dnia Tabliczki Mnożenia i Światowego Dnia Uśmiechu. Dzięki zaangażowaniu uczennic z klasy 8a – Mai, Karoliny, Zofii, Igi oraz Klaudii – wszyscy uczestnicy wykazali się się znajomością tabliczki mnożenia na matematycznych stacjach, przy wsparciu pomocniczek, które skrupulatnie zapisywały punkty. To wydarzenie nie tylko rozwijało umiejętności matematyczne, ale przede wszystkim integrowało naszą społeczność, dając powód do uśmiechu i wspólnych sukcesów.

Matematyka to nie tylko zestaw zadań czy formułek do zapamiętania. To przede wszystkim ekscytująca podróż po logicznych ścieżkach, która pobudza nasze umysły i rozwija umiejętności myślenia. Dziś chcemy pokazać, że matematyka może być równie ekscytująca jak najnowsza gra komputerowa czy najbardziej wciągająca książka przygodowa.

W związku z tym, przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji, które pozwoliły odkryć uczestnikom magię matematyki w zupełnie nowym świetle. W grach grupowych, takich jak „Multiplayer Tabliczka Mnożenia” czy „Matematyczne Domino”, mogliście doświadczyć wspólnej pracy, strategii i kreatywności. A odkrywanie tabliczki mnożenia przy pomocy miarki do odmierzania stało się dla Was inspirującym wyzwaniem? Zaprosiliśmy Was również do udziału w grze „Rzuty Woreczkami do Kół”, gdzie każde koło oznaczało inną liczbę, przez którą mnożymy. Przeżyliśmy wszyscy niezwykłą przygodę matematyczną.

Zainspirowani, wspólnie, ruszmy w kolejną podróż po krainie liczb i odkryjmy, że matematyka może być fascynującą, ekscytującą grą!

Dzień Matematyki to nie tylko święto nauki, ale przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy, uczenia się i odkrywania nowych możliwości. W tym dniu, każdy był zwycięzcą!