Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (proklamowany przez Polską Izbę Książki) przypada na 29 września. W roku szkolnym 2022/23 w naszej szkole, podobnie jak w ubiegłych latach, obchodziliśmy ten dzień w sposób przyjemny i pożyteczny.

Klasy I odwiedziły bibliotekę szkolną gdzie wysłuchały fragmentów książki J. Kmieć „Papuk, czyli o potwornym apetycie na książki” oraz brały udział mini-konkursie czytelniczym i uczyły się aktywnego słuchania. Dzięki zabawie czytelniczej grały również na bardzo prostym instrumencie, jakim są … gazety.

Z kolei uczniowie klas II – III wysłuchali, w ramach „Klubu Bajki Ireny Raszki”, wierszy i bajek czytanych przez samą autorkę Panią Irenę Raszkę. Wśród czytanych utworów znalazły się fragmenty książek „Rymowanki – kropkowanki”, „Tratatata – rymowanka gra”, „Słodkich snów”. Uczniowie wypowiedzieli się na temat swoich lubionych książek. Na pytanie „Dlaczego warto czytać?” nie zabrakło różnorodnych odpowiedzi. Czytamy, bo: mile spędzamy czas, pobudzamy wyobraźnię, jesteśmy ciekawi świata, zdobywamy wiedzę, nabywamy umiejętności czytania, książka jest naszym przyjacielem. Wszyscy są zgodni, że warto czytać codziennie. Celem Dnia Głośnego Czytania jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. A głośne czytanie w naszej szkole jest chętnie podejmowaną formą zajęć i spędzania czasu, do której wszystkich zachęcamy!