Dzień Czystego Powietrza

14 listopada obchodziliśmy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. Nasza szkoła podjęła się obchodów dnia z Edukacyjną Siecią Antysmogową ESA, projektu realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.
Jesień to pora roku, w której palimy w piecach. Obserwowaliśmy nasz wskaźnik pomiaru powietrza zamontowany na budynku szkolnym. Stwierdziliśmy, że w listopadzie częściej niż poprzednio wskazywał niezadawalający stan powietrza, którym oddychamy.
Po przerobieniu specjalnego zestawu różnorodnych materiałów przygotowanych przez eduESA z uczniami klas I-III wiele się nauczyliśmy. Każdy z nas mógł się zastanowić, co może zrobić dla poprawy jakości powietrza, którym oddychamy.
Były doświadczenia, filmy edukacyjne, krzyżówki i rebusy. Nie zabrakło gier interaktywnych.
Teraz jesteśmy bardziej świadomi, że nasze zdrowie zależy m.in. od powietrza,