Co dwie głowy to nie jedna

W świetlicy odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Świetliczaki na tropie przysłów” pod hasłem „Co dwie głowy to nie jedna”.

Tematem głównym dzisiejszych zajęć było rozważanie znaczenia wody jako fundamentu życia. Dzieci angażowały się w głęboką refleksję nad jej kluczową rolą w naszym codziennym istnieniu oraz w życiu na Ziemi.

W ramach aktywności praktycznych, dzieci tworzyły plakaty w grupach, na których wizualnie przedstawiały ważność wody dla ludzkiego zdrowia i ekosystemu. Dzięki temu zadaniu przekonały się o znaczeniu głębszego sensu przysłowia „Co dwie głowy to nie jedna”. Poprzez współpracę i wymianę pomysłów, dzieci mogły dostrzec, jak różnorodne perspektywy mogą prowadzić do lepszego zrozumienia tematu.

Dodatkowo, oglądaliśmy film edukacyjny, który poszerzył naszą wiedzę na temat tego niezwykle istotnego tematu oraz zachęcił do dalszych refleksji i działań na rzecz ochrony zasobów wodnych.