APEL POŚWIECONY „ŚWIĘTU CHRZTU POLSKI”

12 kwietnia 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu odbył się apel poświęcony „Świętu Chrztu Polski” w 1058 rocznicę jego przyjęcia.

Uroczystość w formie inscenizacji przygotowali uczniowie z klas 4-8 pod opieką nauczyciela historii Elżbiety Pławsiuk dla swoich kolegów,  koleżanek i nauczycieli. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali kwestii słownych inscenizacji przeplatanych tekstami muzycznymi. Uczniowie wykazali się kreatywnością tworząc własne teksty i muzykę oraz umiejętnościami wokalnymi i gry na instrumentach jak również przedstawieniem choreografii tanecznej własnego pomysłu. Również uczniowie wcielających się w role postaci historycznych z początków państwa polskiego  wykazali się talentem artystycznym.

Żywa lekcja historii na pewno przyczyni się do poznania i zrozumienia dziejów naszej Ojczyzny i wskaże drogę dalszego postępowania.

Przygotowanie – Elżbieta Pławsiuk