Cała Polska Czyta Dzieciom

Wałbrzyski finał kampanii czytelniczej „Cała Polska Czyta Dzieciom” 2022 zagościł w murach naszej szkoły. Organizatorem spotkania była Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Wałbrzychu, a PSP nr 15 współorganizowała przedsięwzięcie.

Wiersze i bajki czytał Prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Małgorzata Wiłkomirska, nadleśniczy Paweł Krycki, ale także reprezentanci wałbrzyskich instytucji kultury oraz dyrektorzy i nauczyciele placówek oświatowych. Uroczystość uświetnił występ chóru i teatru szkolnego. Słuchaczami były zaproszone przedszkolaki i uczniowie klas młodszych. Specjalnym punktem spotkania okazała się „Rzepka” przeczytana w języku ukraińskim przez uczennicę naszej szkoły Maszę i jej Mamę. W tegorocznej edycji kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” odbywającej się  pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu” wśród czytanych utworów pojawiły się przede wszystkim książki polskich autorów nawiązujące do tematyki przyrodniczej i ekologicznej. Choć nie zabrakło też tradycyjnej „Lokomotywy” J. Tuwima.