BohaterON w Twojej Szkole 2023

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w projekt „BohaterOn w Twojej Szkole”, który jest kontynuacją prowadzonej od 2016 roku ogólnopolskiej kampanii patriotycznej. Celem podjętych działań jest upamiętnienie bohaterów i wydarzeń z czasów II wojny światowej.

W ramach akcji dzieci wybranych klas wzięły udział w lekcji, na której przeczytały opowiadanie Magdaleny Górskiej „Iskra nadziei”, którego bohaterką jest 11-letnia Janka mieszkająca – w czasach II wojny światowej – w Warszawie przy ulicy Złotej. Dzięki prowadzonemu przez dziewczynkę pamiętnikowi, odbiorcy mogli poznać wydarzenia sprzed prawie 80 lat.  Uczniowie dowiedzieli się, jakim koszmarem jest wojna z perspektywy dziecka, które traci przez nią dzieciństwo i poczucie bezpieczeństwa, odkryli także siłę przyjaźni, marzeń i nadziei w życiu człowieka.

Chętni przesłali podziękowania Powstańcom na stronie internetowej projektu, a w budynku szkoły rozwiesili plakaty nawiązujące do tragicznych wydarzeń tamtych czasów.

Kolejny raz udowodniliśmy, że postawa patriotyczna w naszej placówce była, jest i zawsze będzie bardzo ważna! Za swój trud włożony w kampanię zostaliśmy uhonorowani pamiątkowym dyplomem.