Bezpieczeństwo na drodze – SPOTKANIE ZE STRAŻĄ MIEJSKĄ

Od 8 do 12 października 2021r. wszystkie klasy I – III uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy wałbrzyskiej Straży Miejskiej. Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy uczniów na temat zasad bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu.

Podczas rozmowy dzieci poznały pracę strażnika, mundur funkcjonariusza i herb Straży Miejskiej w Wałbrzychu. Uczniowie mięli okazję wykazać się wiedzą na temat znajomości zasad bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej, przejścia dla pieszych, rozpoznawania znaków drogowych. Same także zadawały ciekawe i ważne pytania np. dotyczące poruszania się na hulajnodze w mieście. Każde dziecko ćwiczyło prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

Na podstawie przeprowadzonego doświadczenia dzieci przekonały się o konieczności noszenia odblasków. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały od Straży Miejskiej właśnie takie odblaski. W podziękowaniu za atrakcyjne zajęcia i miłą atmosferę dzieci wręczyły strażnikom laurkę wykonaną wspólnie przez uczniów ze wszystkich klas.

Serdecznie dziękujemy

Uczniowie i wychowawczynie klas pierwszych, drugich i trzecich.